Address:140104, O`zbekiston, Samarqand shahri, Universitet xiyoboni, 15-uy

O‘qituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan ta’lim-tarbiya tizimida alohida o‘rnak ko‘rsatgan xodimlardan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida

img

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni​

Mamlakatimizda yosh avlodning intellektual va ma’naviy salohiyatini yuksaltirish, ta’lim tizimini zamon talablari asosida takomillashtirish, sohaga doir islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish ishlariga qo‘shgan salmoqli hissasi, yoshlarga ilm-fan asoslari va zamonaviy kasb-hunarlarni o‘rgatish, ularni ona Vatanga muhabbat, istiqlol g‘oyalariga sadoqat ruhida tarbiyalash borasidagi ko‘p yillik fidokorona xizmatlari hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilarga faxriy unvonlar berilsin: 
 

«O‘zbekiston Respublikasi xalq o‘qituvchisi»

Voxidova Nazokat Sharipovna - Shahrisabz tumanidagi 78-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati 
Gafarova Firuza Djalalovna - Samarqand shahridagi 6-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati 
 

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan xalq ta’limi xodimi»


Maraximov Ikramjon Abduraximovich - Toshloq tumanidagi 1-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining fizika fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati 
Shapulatov Ziyadulla Ishkulovich - Angor tumanidagi 8-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati 


«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi»


Akramova Diloromxon - Namangan shahridagi «Obod» mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Namangan viloyati 
Axunov Uktamjon - «Nuroniy» jamg‘armasining Andijon viloyati bo‘limi raisi 
Kenjaboyev Mirza To‘ychiyevich (Mirzo Kenjabek) - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir, tarjimon 
Litvinova Olga Ivanovna - Yashnobod tumanidagi 166-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Toshkent shahri 
Pak Larina Mixaylovna - Zomin tumanidagi 60-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati 
Uvatov Ubaydulla - Imom Termiziy xalqaro ilmiy-tadqiqot markazi direktori 
 

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi»

Tangribergenov Xamid Erkinovich - Respublika oliy sport mahorati maktabining boks bo‘yicha murabbiyi 

Yurtimizda ta’lim sohasini rivojlantirish, o‘quv jarayoniga ilg‘or pedagogik va axborot-kommunikatsion texnologiyalarni keng joriy etish, chuqur bilim va zamonaviy kasb-hunarga ega malakali kadrlarni tayyorlash ishlariga qo‘shgan munosib hissasi, mustaqil fikrlaydigan, zamon bilan hamnafas, iqtidorli, sog‘lom va barkamol avlodni voyaga yetkazish, ularni vatanparvarlik, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalashdagi katta xizmatlari uchun quyidagilar mukofotlansin: 
 

«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan

Bazarova Dilorom Mamatqulovna - Jomboy tumanidagi 23-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati 
Nurllayeva Gulchexra Atabayevna - Xiva turizm kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Xorazm viloyati 
Eshankulova Zoya Ermanovna - Ohangaron tumanidagi 10-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati 
 

«Mehnat shuhrati» ordeni bilan 

Abdullayev Muxtor Sa’dullaevich - Yangiariq tumanidagi 9-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati 
Abdullayeva Malika Erkinovna - Uchtepa tumanidagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri 
Arzuova Nesibeli Jandullayevna - Nukus politexnika kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 
Ziyadullayeva Maloxat Egamberdiyevna - Baxmal tumanidagi 5-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati 
Soatova Buvalma Umirzakovna - Mirzaobod tumanidagi 21-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktorining o‘quv-tarbiyaviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari, Sirdaryo viloyati 
Sultanova Nasiba Muxamadjanovna - Pop tumanidagi 11-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati 
To‘rayev Bahodirjon Qurbanovich - O‘zbekiston agrosanoat kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati 
Turdiyeva Zulfiya Sultanovna - Olmaliq shahridagi 22-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati 
Xalilova Mamlakat Kamolovna - Buxoro turizm kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Buxoro viloyati 
Xasanova Muxtaram Urushovna - Boyovut tumanidagi 19-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Sirdaryo viloyati 
Xoljigitov Turg‘un Abdunazarovich - Bulung‘ur qishloq xo‘jaligi kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Samarqand viloyati 
Soy Galina Timofeyevna - Bo‘z tumanidagi 26-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internati direktori, Andijon viloyati 
Chorshamiyev Xasan Omanovich - Oltinsoy tumanidagi 13-umumiy o‘rta ta’lim maktabining tarix fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati 
Eshimov Baxtiyor Raxmatullayevich - Navoiy davlat pedagogika instituti qoshidagi akademik litseyning kimyo fani o‘qituvchisi, Navoiy viloyati 
Yusupova Xilola Jurayevna - Kasbi tumanidagi 16-umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati 
 

II darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

Kalimbetov Baxadir Urazxanovich - Qoraqalpog‘iston Respublikasidagi ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar sport maktabining erkin kurash bo‘yicha murabbiyi 
Mo‘minova Nargizaxon Abdunazarovna - Qo‘rg‘ontepa tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Andijon viloyati 
Xolmuminova Moxira Toshmuratovna - Qarshi shahridagi «Muruvvat» nogiron bolalar uchun internat uyi tarbiyachisi, Qashqadaryo viloyati 
 

«Do‘stlik» ordeni bilan


Bekniyazov Rustembay Isakovich - Kegeyli tumanidagi 34-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 
Bozorova Shoira Ramazonovna - Romitan tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati 
Boymurodov Abdusodiq Uralovich - Zomin tumanidagi 75-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati 
Davletjanova Oygul Kadamovna - Urganch tumanidagi 38-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Xorazm viloyati 
Zakirova Barchinoy Tashpulatovna - Asaka pedagogika va dizayn kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Andijon viloyati 
Karimova Laylo Saidovna - Navoiy shahridagi Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Navoiy viloyati 
Kirillova Yelena Nikolayevna - Urgut tumanidagi 54-umumiy o‘rta ta’lim maktabining rus tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati 
Meliboyeva Gulnoraxon Ismoilovna - Dang‘ara tumanidagi 38-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati 
Saibova Nargul Mamaraimovna - Sho‘rchi tumanidagi 2-maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi, Surxondaryo viloyati 
Soliyeva Umida Tolibjanovna - Namangan tumanidagi 25-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Namangan viloyati 
Ten Yelena Xakesovna - Yuqori Chirchiq tumanidagi 7-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Toshkent viloyati 
Xalikulov Pardaboy - Xovos tumanidagi Gulbahor qishloq xo‘jaligi kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati 
Shibakina Lyubov Aleksandrovna - Chilonzor tumanidagi 280-umumiy o‘rta ta’lim maktabining rus tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri 
Yuldasheva Gulandom Qudratovna - Yakkabog‘ tumanidagi 50-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati 
 

«Shuhrat» medali bilan 


Abdiyev Rustam Ablakulovich - Navoiy shahridagi 11-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining geografiya fani o‘qituvchisi, Navoiy viloyati 

Abdiyeva Muzafara - Pastdarg‘om tumanidagi 28-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internati direktori, Samarqand viloyati 
Abdullayev Bexzod Nigmatullayevich - V.Uspenskiy nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa akademik litseyining o‘zbek xalq cholg‘ulari bo‘limi maxsus fan o‘qituvchisi, Toshkent shahri 
Abidov Miryusup Mirxaydarovich - Yashnobod temir yo‘l kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta’limi ustasi, Toshkent shahri 
Aliyeva Dilbar Erkinovna - Yangibozor tumanidagi 2-umumiy o‘rta ta’lim maktabining tasviriy san’at va chizmachilik fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati 
Asqarov Kotibxon Asrorovich - To‘raqo‘rg‘on qishloq xo‘jaligi kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Namangan viloyati 
Astanakulova Lola Nartajiyevna - Termiz tumanidagi 16-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati 
Axadova Dilorom Toshpo‘latovna - Shofirkon tumanidagi 55-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati 
Axmadaliyeva Mukaramxon Shukuraliyevna - Bag‘dod tumanidagi 3-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining kimyo fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati 
Axmedova Zamira Shirinovna - Buxoro shahridagi 2-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Buxoro viloyati 
Bairbekova Xanifa Gaibnazarovna - Guliston tumanidagi 6-umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati 
Begiboyev Mirahmad Rahmanovich - G‘allaorol tumanidagi 87-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati 
Bozorov Yusuf Behbudovich - Jondor tumanidagi 2-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining fizika fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati 
Bozorova Zamira Qosimovna - Qarshi shahridagi 34-umumiy o‘rta ta’lim maktabining milliy istiqlol g‘oyasi va ma’naviyat asoslari fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati 
Valiyeva Tabasumxon Sobirovna - Izboskan tumanidagi 42-maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi, Andijon viloyati 
Esimbetova Gulmira Abatbayevna - Xo‘jayli transport kasb-hunar kollejining fizika fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 
Jamanqulova Feruza Esirgapovna - Ishtixon tumanidagi 46-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati 
Juginisova Hapiza Isayevna - Qorao‘zak tumanidagi 22-umumiy o‘rta ta’lim maktabining qoraqalpoq tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 
Igamov Baxtiyor Djurayevich - Termiz shahridagi 4-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining fizika fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati 
Imomova Zilola Ortiqovna - Buvayda tumanidagi 42-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati 
Ishonqulova Farog‘at Elmurodovna - Kitob tumanidagi 18-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati 
Karimova Shaxlo Axatovna - Mirzo Ulug‘bek tumanidagi 105-maxsus maktab-internatining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri 
Mardiyeva Valeriya Shamilevna - O‘rta Chirchiq tumanidagi 12-bolalar musiqa va san’at maktabi direktori, Toshkent viloyati 
Matjanov Xalbay Aytimbetovich - To‘rtko‘l tumanidagi 3-bolalar musiqa va san’at maktabining qashqar rubobi sinfi o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 
Matmuratova Tazaxan Begdullayevna - Mo‘ynoq tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 
Matnazarova Intizor Sa’dullaevna - Bog‘ot tumanidagi 15-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati 
Mullaboyeva Tojibar Nurmatovna - Shahrixon tumanidagi 59-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika va informatika fanlari o‘qituvchisi, Andijon viloyati 
Mo‘minov Mashad Alamanovich - Koson tumanidagi 69-umumiy o‘rta ta’lim maktabining mehnat ta’limi fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati 
Musurmonov Sunatulla Mamatqulovich - Sharof Rashidov tumanidagi 17-umumiy o‘rta ta’lim maktabining informatika fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati 
Muxtorova Ra’no Mo‘minjonovna - Piskent tumanidagi 6-umumiy o‘rta ta’lim maktabining informatika fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati 
Nazarova Irodaxon Zayniddinovna - Oltiariq tumanidagi 37-umumiy o‘rta ta’lim maktabining musiqa fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati 
Nishonov Shuxratjon Xoldaraliyevich - Mingbuloq tumanidagi 32-umumiy o‘rta ta’lim maktabining jismoniy tarbiya fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati 
Nuriddinova Marxabo Sobirovna - Uychi tumanidagi 5-umumiy o‘rta ta’lim maktabining iqtisodiy bilim asoslari fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati 
Otayeva Maxfurat Muzafarovna - G‘ijduvon tumanidagi 17-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati 
Pulatova Zulfiya Rasulovna - Karmana tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Navoiy viloyati 
Raximova Gavxar Ismoilovna - Namangan shahridagi 2-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati 
Rizayeva Shoxista Abdushukurovna - Sergeli tumanidagi 300-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri 
Ro‘ziyeva Gavxar Valijonovna - Sayxunobod tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati 
Saparniyazov Abay Saburovich - Nukus shahridagi 11-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining informatika fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 
Sarvarov Xusniddin Anvarovich - Toshkent axborot texnologiyalari kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta’limi ustasi, Toshkent shahri 
Sattorov Olimjon Nazarovich - Qumqo‘rg‘on neft va gaz sanoati kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati 
Tadjibayev Abduvoxid Mamasidiqovich - Farg‘ona shahridagi Qirguli elektrotexnika kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati 
Umarov G‘ulom - Zangiota tumanidagi bolalar va o‘smirlar sport maktabining erkin kurash bo‘yicha murabbiyi, Toshkent viloyati 
Utaganov Xusan Arzimuratovich - Payariq maishiy xizmat kasb-hunar kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Samarqand viloyati 
Fayzullayeva Bahriniso Ne’matillaevna - Denov tumanidagi 2-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining matematika fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati 
Xamrayeva Feruza Sobitovna - Shayxontohur tumanidagi 39-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri 
Xodjayev Maxmud Abdukalikovich - Toshkent viloyatidagi ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar sport maktabining boks bo‘yicha murabbiyi 
Xusanov Nuriddin Raxmataliyevich - Baliqchi tumanidagi 38-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining fizika fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati 
Hayitov Usmon Nomozovich - Dehqonobod tumanidagi 7-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati 
Shakasimova Surayyo Gapirdjanovna - Olmazor tumanidagi 185-umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri 
Shukurova Ra’no Baxodirovna - Kattaqo‘rg‘on shahridagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati 
Yakusheva Olesya Vladimirovna - Bekobod shahridagi 7-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati 
Yan Igor Moiseyevich - Farg‘ona shahridagi 40-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati 



O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti                                    Sh.MIRZIYOYEV 

Toshkent shahri, 2017-yil 27-sentabr 

p>Manba: uza.uz

 

http://samdu.uz/assets1/plugins